Októberben egy meleg őszi napon találkozót beszéltünk meg a belvárosi út egyik szép, gondozott zöld szigeténél. Várakozás közben azzal múlattam az unalmas perceket, hogy megszámoltam, hányféle növényfaj tarkítja a padkát. Elég szegényes volt a választék.
Kategória: tananyag
Amikor az ezerkilencszázkilencvenes évek végén ezt az apró szabálytalan telket megvettük az Éger-patak mellett, a régi tulajdonos átadta a stafétát: egy öreg gereblyét és egy hosszú kampós vasrudat.
– Ezzel tisztogassák a medret – mondta, és enyhe kárörömmel nézte megnyúlt arcomat.
– Milyen gyakran kell tisztogatni? – kérdeztem azért kötelességtudóan.
– Mindig, ha valami szemetet lehoz fölülről a vízfolyás, különben eltömi a víz útját, és kiönt.
Az Egri Ügyek internetes oldalán 2022.05.23.-i dátummal jelent meg Kovács Dávid írása, egy veszélyes inváziós növényről. Az ártéri japánkeserűfűről (Fallopia japonica), ami egy igazi sorscsapás. Kiásása szinte lehetetlen, mert elágazó gyöktörzsrendszere 3 méter mélyen is hatol a talajba. Ahol megjelenik, hamar elterjed, kiszorítja az őshonos növényeket. Kedvenc helyei pedig az út menti árkok és a patakpartok.
Read More „Falakat repeszt, életeket keserít meg … Mi az? – Recenzió egy újságcikkhez” »
#kvíz
Az egyik kedvelt közösségi oldalra föltettem két képet ezzel a megjegyzéssel és kérdéssel: „A kertemben sok helyen van medvehagyma, de egy kis részen gyöngyvirág is. Vajon tud valaki legalább egy-egy levelet kiválasztani a fotóimról, ami medvehagymához tartozik?”